Başkanın Mesajı

Başkanın Mesajı

İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş’nin Değerli Yatırımcıları ve İş Ortakları, Çok Kıymetli Dostlarımız ve Çalışanlarımız,

Ülkemizde ekonomik, sosyal alanlarda önemli gelişmeler olmaktadır. Bu doğrultuda geleceği inşa eden girişimci, yenilikçi ve vizyoner bir şirketler grubu olarak, uzun vadeli hedefler belirliyor, sürdürülebilir iş modelleri geliştiriyor ve stratejilerimizi yeni fırsatlara adapte ediyoruz.

 

Bir yandan Cumhuriyetimizin 100. yaşını kutlarken, bir yandan da İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş’nin daha sağlam bir gelecek için hedeflerine güçlü adımlarla ilerlediğini paylaşmaktan gurur duyuyorum.

 

İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş’yi 2023 yılı sonlarında başarılı bir halka arz ile borsaya kote ettik. Halka arzdan elde ettiğimiz kaynağın büyük bir kısmını şirket enerji kaynaklarını çeşitlendirmek amacı ile “Güneş Enerji Sistemleri“ yatırımında kullanma kararı aldık.

 

Sadece iklim değişikliği ile mücadelede değil, gelecekte insan ve canlı yaşamını da garanti altına almak, bu gezegende yaşamın sürdürülebilirliği için enerjide radikal adımlar atılması gerekiyor. Bu maksatla Yenilenebilir enerjiyi odağımıza alan anlayışımız ile Manisa’nın Salihli ilçesinde toplamda 75 megawat elektrik kurulu gücünde GES yatırımı kararı alınmış olup ilk etabı olan 24 megawatlık kısmın yatırımı devam etmektedir.

 

İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş olarak, ülkemize karşı büyük bir sorumluluğumuz olduğunu biliyoruz ve bu sorumluluk bilinci ile sürdürülebilir bir gelecek hedefliyoruz. Sahip olduğumuz bilgi, beceri, endüstriyel altyapı, teknolojik güç ve en önemlisi insan kaynaklarımızla birlikte Türkiye'miz için çalışmaya, üretmeye ve ülkemizin yanında durmaya devam edeceğiz.

 

Bu süreçte desteğini her zaman yanımızda hissettiğimiz tüm hissedarlarımıza, iş ortaklarımıza, her koşulda sonsuz özveri ile çalışan tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederim.


Saygılarımla,

 

Nuri Şahin

Yönetim Kurulu Başkanı