Yönetim Kurulu

Nuri Şahin

Nuri Şahin

Yönetim Kurulu Başkanı

Hatay ili Dörtyol ilçesi Payas Beldesi’nde 1958 yılında doğan Nuri Şahin, 1980 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 1982 yılında Şahin Nakliyat ve Ticaret Ltd. Şti.’nde ortak olarak çalışmaya başlamıştır. Daha sonraki yıllarda Atakaş Şahin Haddecilik A.Ş. ve Atakaş Şahin Pres Kömür A.Ş.’ne ortak olmuş ve Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır. İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş’de Yönetim kurulu Başkan Yardımcısı ve İcra Kurulu Başkanı; İDÇ Denizcilik ve Ticaret A.Ş., İDÇ Liman İşletmeleri A.Ş., Akdemir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş.'de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, Şahin Şirketler Grubu Holding A.Ş.'de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve İcra Kurulu Başkanı, Şahin Koç Çelik Sanayi A.Ş.'de Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

Selim Şahin

Selim Şahin

İZDEMİR Enerji Elektrik Üretim A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Hatay ili Dörtyol ilçesinde 1976 yılında doğan Selim Şahin, 1999 yılında Pace University of New York City İşletme bölümünden mezun olmuştur. 17.10.2005-15.05.2006 tarihleri arasında İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyeliği, 15.05.2012 – 05.06.2013 tarihleri arasında İcra Kurulu Üyeliği, 05.06.2013-14.05.2014 tarihleri arasında Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. 04.07.2022 tarihinden beri İcra Kurulu Üyeliği görevini yürütmektedir ayrıca Selim ŞAHİN Şahin Şirketler Grubu Holding A.Ş.' de İcra Kurulu üyeliği görevini de yürütmektedir.

Mahmut Nedim Koç

Mahmut Nedim Koç

İZDEMİR Enerji Elektrik Üretim A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi

Şanlıurfa’da 1965 yılında doğan Mahmut Nedim Koç 1986-1993 yıllarında Demir Çelik ürünleri imalatı ve ticareti yapmış,1993 yılında kurucu ortağı ve yöneticisi olduğu Koç Haddecilik Teks. İnş. ve Tic. A.Ş’den sonra 2004 yılında Dagi Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürlüğü görevlerini yürütmektedir. 2012 yılının Mart ayında Dagi Yatırım Holding A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilmiştir. Ayrıca, Eros Tekstil İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Hacı Eyyüp KOÇ Vakfında Yönetim Kurulu Başkanı, İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş., Akdemir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş., İDÇ Liman İşletmeleri A.Ş. ve İDÇ Denizcilik Sanayi ve Tic. A.Ş.’ de Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini de sürdürmektedir.

Ahmet Baştuğ

Ahmet Baştuğ

İZDEMİR Enerji Elektrik Üretim A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi

Hatay’ın Dörtyol İlçesi Payas Beldesi’nde 1962 yılında doğan Ahmet Baştuğ 1977 yılında Payas Lisesi’nden mezun olmuştur. Çalışma hayatına 1977 yılında başladığı Şahin Nakliyat’a 1983 yılında ortak olmuştur. 1991 yılına kadar nakliye sektöründe çalışmış ve Atakaş – Şahin Kömür Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, Atakaş – Şahin Liman Hizmetleri A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyeliği, Şahin Metalurji Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyeliği ve İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş.’de İcra Kurulu Başkan Yardımcılığı yapmıştır. İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürüten Ahmet Baştuğ, İDÇ Liman İşletmeleri A.Ş. YK Başkanı, Karbeyaz Çimento Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. YK Başkanı, Agora Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, Şahin Koç Çelik Sanayi A.Ş. YK Başkan Yrd, Şahin Şirketler Grubu Holding A.Ş. YK Üyesi, Akdemir Çelik Sanayi ve Tic. A.Ş. YK Üyesi, İDÇ Denizcilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. YK Üyesi. görevlerini sürdürmektedir.


Ahmet Hamdi Gökdemir

Ahmet Hamdi Gökdemir

İZDEMİR Enerji Elektrik Üretim A.Ş. Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Mardin ili Derik ilçesinde 1954 yılında doğan Ahmet H. Gökdemir, İlk, Orta ve Lise öğrenimini İskenderun’da tamamlamış, 1978 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. 1979 yılında Hatay Barosu’na kayıtlı olarak İskenderun’da serbest avukatlığa başlamış, 1980 – 1998 yılları arasında Türkiye Zirai Donatım Kurumu Bölge Müdürlüğü’nün sözleşmeli avukatlığını da yapmıştır. 2000 – 2008 yılları arasında Gökdemir Avukatlık Ortaklığı’nı kuran ve İskenderun’da mesleğine devam eden Av. Ahmet H. Gökdemir bu süreç içerisinde, Hatay Barosu Yönetim Kurulu ve Disiplin Kurulu üyeliği ile Sümerbank/Oyak Bank İskenderun Şube Müdürlüğü’nün ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun sözleşmeli avukatlığı yanında, Hukuk Mahkemeleri’nde Bilirkişilik ve Konkordato Komiserliği de yapmıştır. 2009 yılından bu yana İzmir Barosu’na kayıtlı olarak mesleğine devam etmektedir. Mayıs 2012 ile Nisan 2018 tarihleri arası İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş. Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Arapça ve İngilizce bilmektedir.


Deniz Tamer Mülayim

Deniz Tamer Mülayim

İZDEMİR Enerji Elektrik Üretim A.Ş. Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

1965 yılında doğan Deniz Tamer Mülayim, lise öğrenimini İzmir Atatürk Lisesi’nde tamamlamış, 1986 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nden mezun olmuştur. Temmuz 1987’de İş Yeri Yöneticisi olarak başladığı Teknikel Motor ve Torna Limited Şirketi’nde Eylül 2020 itibarı ile İş yeri ortağı olarak devam etmektedir. Sayın Mülayim, İngilizce bilmektedir.