Grup Şirketleri

Akdemir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Akdemir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Akdemir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş., Aliağa Ağır Sanayi Bölgesi’nde toplam 46.000 metrekare açık 13.000 metrekare kapalı alanda kurulu olup, yılda 400.000 ton kapasite ile 1994 yılından bu yana nervürlü inşaat çeliği haddehanesi üretimi yapmaktadır. 


Akdemir Çelik 2019 yılındaki revizyonda hadde tav fırınını, hadde tezgah ve redüktörlerini, soğutma platformunu ve paketleme sistemini yenileyerek üretim kapasitesini ve kalitesini arttırmıştır. Ø8-Ø20 arası ebatlarda Nervürlü İnşaat Çeliği üretimi yapılmaktadır.

www.akdemircelik.com.tr arrow
İDÇ Liman İşletmeleri A.Ş.

İDÇ Liman İşletmeleri A.Ş.

Liman, İzmir’in kuzeybatısında bulunan Nemrut Körfezi sahilinde kurulmuş olup İzmir'e 60 km ve İDÇ fabrikasına 2 km mesafededir. İDÇ Liman İşletmeleri A.Ş., 375 m uzunluğunda 32 m genişliğinde iskelesi, modern makine parkı ve yetişmiş elemanları ile yıllık 7 milyon ton tahmil tahliye kapasitesine sahiptir. Öncelikle, İzmir Demir Çelik A.Ş.'nin ithal ve ihraç ettiği malların yükleme boşaltma işlemlerini yapmak amacıyla kurulan İDÇ Liman İşletmeleri A.Ş., aynı zamanda üçüncü şahıs mallarına yönelik yükleme ve boşaltma, nakliye ve antrepo hizmetlerini de sunmaktadır. İDÇ, 23.000.000 TL ödenmiş sermayeli şirketin %99,81'ine doğrudan, %99.98'ine dolaylı olarak sahiptir.

www.idcliman.com.tr arrow